Robotmuruniidukid ning robotmuruniidukite varuosad

Esileht / Kuidas paigaldada robotmuruniidukit?

Kuidas paigaldada robotmuruniidukit?

Kuidas paigaldada robotmuruniidukit?

29.05.2018
Kuidas paigaldada robotmuruniidukit?

Kuidas paigaldada robotmuruniidukit ning kuidas paigaldada robotniiduki piirdetraati?

Robotmuruniiduki paigaldamine ei ole keeruline töö kellelegi kuid olenevalt krundi suurusest võib see aga võtta aega kahest tunnist kuni terve päevani. Kui võtta arvesse märgatav rahasääst teenuse tellimise asemel ning teadmine, et rohkem niitmisele aega kulutama ei pea, tasub paigaldus ise teha. Iga robotniidukiga tuleb kaasa paigaldusjuhend, kuidas paigaldada robotniiduki piirdetraat, kuidas paigaldada laadimisjaam ning kuidas paigaldada juhtkaabel.

Toome siin välja tähtsaimad punktid robotniiduki paigaldamise kohta.

 

1) Paigalda robotniiduki laadimisjaam varjulisse kohta tasasele pinnale vooluallika lähedale. Ideaalis tasub robotniiduki laadimisjaam paigaldada krundi keskele, et robotniidukil oleks võrdne kaugus kõigisse krundi osadesse. Tasub ka jälgida, et laadimisjaam ei jääks sprinklerite töötamisalasse, et vältida üleliigset niiskust. 

 

2) Alusta piirdetraadi paigaldusega. Pane piirdetraat krundi niidetava ala servadesse ning vajadusel tuleb see vedada ümber takistuste (suured kivid, peenrad ja muud takistused, mis ei ole füüsiliste takistustega piiratud). Soovitame algul paigaldada piirdetraat vaid mõnede kinnitusklambritega, et seda oleks vajadusel võimalik ümber sättida. Kui piirdekaabel on lõplikult paigas ning robot töötab ilma probleemideta peab kinnitusklambrid paigaldama umbkaudu iga meetri tagant. 

 

Juhul kui ühest rullist piirdetraadist ei piisa, ühenda uus rull piirdetraati tootja poolt ettenähtud jätkuklemmidega. 

 

3) Paigalda juhtkaabel. Juhtkaabel on vajalik paigaldada, et robotniiduk leiaks tee tagasi laadimisjaama. Ühenda üks kaabli ots laadimisjaamaga ning vea kaabel sirgelt üle aia kõige kaugema nurgani sellisel viisil, et robotniidukil oleks võimalik seda kergelt leida. Juhtkaabli teine ots kinnitatakse piirdekaabli külge murupinna teises otsas. 

 

4) Valmis!