Robotmuruniidukid ning robotmuruniidukite varuosad

Esileht / Milline robotmuruniiduk valida?

Milline robotmuruniiduk valida?

Milline robotmuruniiduk valida?

21.05.2018
Milline robotmuruniiduk valida?

Milline robotmuruniiduk osta ning kuidas valikut teha?

Robotmuruniiduki valimine võib ajada pea kirjuks kuna tootjaid on palju ning näiliselt tunduvad kõik robotniidukid esmapilgul üpriski sarnased. Räägime siin kõige tähtsamast faktorist robotmuruniidukite valimisel. 

Aia suurus

Kuigi robotmuruniidukitel on tootja poolt antud niidetava ala maksimaalne suurus ette, siis soovitame siiski valida robotniiduk mõnevõrra suuremale pindalale, kui tootja seda ette näeb. Kui krundi pind on 1000m2 ning niidetav ala sellest on 750m2, siis soovitame siiski osta robotniiduk, mis on mõeldud pigem 1000m2 krundi jaoks. Peamiseks põhjuseks on siin robotniiduki pikaajaline kestvus ning kasutajamugavus. Kuna robotmuruniidukid töötavad akudega, siis pärast mõne aastast kestvust võib hakata robotniidukil tekkima probleeme krundi kaugemate kohtadeni jõudmisega kuna aku eluiga on tolleks hetkeks vähenenud. Samuti tähendab see seda, et robot peab töötama kogu oma võimaliku töötsükli aja ning see võib muutuda tüütuseks oma ilusa muru nautimisel. 

Aias olevad tõusud

Teine tähtis tegur robotmuruniiduki valimisel on aias olevad tõusud ning langused. Iga robotmuruniiduk suudab sõita üles tootja poolt ette antud kaldenurga võrra. Kui krunt ei ole tasapinnaline, siis tasub kindlasti jälgida vastava robotmuruniiduki tõusunurka, et olla veendunud selles, et robotniiduk suudab saada igasse punkti Teie aias. 

Aia keerukus

Siin tuleb läbi mõelda, kui keeruline Teie aeda niita on. Faktoriteks on siin takistuste arv, kitsad koridorid, puud ja kõik muud takistused. Samuti tuleb arvesse võtta seda, mis kujuga niidetav krunt on - kas krunt on ruudu kujuline või on krundil palju teravaid nurki. Samuti kas krunt on ühtne või on krundil mitu erinevat niidetavat ala. 

Kui valida enda aeda mitte-sobiv mudel võib robotniiduki paigaldus osutuda esialgsest keerukamaks ning võib hakata ka igapäeva elu segama. Kui valida robot, mis ei toimi hästi kitsastes kohtades ning ei saa hakkama teravate nurkadega võib ta jääda hätta ning jätta need alad kas niitmata või jääda üldse seisma, misjärel tuleb robotmuruniiduk taaskäivitada. Selline tegevus muutub pärast mõnda aega arvatavasti igaühele tülikaks ning robotniiduk kaotab oma mõtte elu lihtsustamisel. 

Kokkuvõte

Enne robotmuruniiduki ostmist tasub veenduda, et robotmuruniiduk vastaks Teie krundi spetsiifikale. Vale robotmuruniiduki ostmine võib tähendada, et esialgne eesmärk lihtsamast elust ning suuremast vabast ajast muutub hoopis tülikaks robotmuruniiduki kantseldamiseks.