Robotmuruniidukid ning robotmuruniidukite varuosad

Esileht / Mis asi on robotmuruniiduk ja kuidas ta toimib?

Mis asi on robotmuruniiduk ja kuidas ta toimib?

Mis asi on robotmuruniiduk ja kuidas ta toimib?

22.05.2018

Robotmuruniidukite korduma kippuvad küsimused

Kuna robotmuruniidukid on üpriski uued asjad meie aedades, siis on loomulik et nende kohta tekib palju küsimusi. Oleme võtnud kokku peamised meile esitatud küsimused ning proovime neile anda vastused. 

Eestis on ilm halb, kas nad saavad ikka hakkama?

Kõik suurtootjate robotmuruniidukid on vähem või rohkem veekindlad ning üldiselt meie kliima neile probleeme ei paku. Pea kõik robotmuruniidukid on varustatud vihmasensoriga ning lõpetavad tugevama saju korral niitmise. Probleeme võib tekkida elektroonikaga peamiselt vaid siis kui robotmuruniiduk end põhjalikult murulapil peituvasse lompi uputab ning sealt enam oma jõududega välja ei saa. Samuti tasub robotmuruniiduk enne talve kindlasti kuiva kohta talvituma panna. 

Neid on lihtne kaenlasse võtta ja ära varastada

On tõsi, et robotmuruniiduk on üpris kerge ning tema varastamine ei tundu keeruline. Õnneks pole vargal varastatud robotmuruniidukiga midagi teha kuna kõik suurtootjate robotmuruniidukid on varustatud vargavastaste süsteemidega. Kui robotmuruniiduk tõstetakse üles, siis ei alusta ta enne tööd kui unikaalne PIN kood on sisestatud. Samuti ei lae robotmuruniiduk end võõra laadijaga. Kallimad robotmuruniidukid on varustatud ka GPS seadmetega, mis võimaldavad robotmuruniiduki asukohta jälgida kas telefonist või arvutist. 

Kokkuvõttes pole vargal võõra robottolmuimejaga midagi ette võtta ning isegi kui ta selle peaks kaasa viima katab Teie kodukindlustus suure tõenäosusega varguse. 

Mis saab niidetud murust? Kas ma pean hakkama iga päev mururoboti järgi rehaga käima hakkama?

Robotmuruniiduk niidab muru pidevalt ning vähehaaval. Mahalõigatud väiksed murulibled jäävad murule väetiseks ning parandavad muru tervist. Muru ideaalne kasvukõrgus on 4-6cm ning robotmuruniidukiga ei kasva muru kunagi kõrgemaks kui Teie seadistatud kõrgus. Lisaks väldib pidev niitmine umbrohu teket, mistõttu on erinevate allergiate tekkimine väiksema tõenäosusega.

Kuidas robotmuruniiduk teab kust niita?

Robotmuruniiduk lähtub Teie krundi ümber paigaldatavast traadist, mis paigaldatakse murupinna servadesse. Piirdetraadi paigaldus on lihtne ning võtab olenevalt krundi suurusest mõned tunnid. Robotmuruniiduk niidab traadi sees olevat ala kas juhuslikult või suurematele kruntidele mõeldud mudelite puhul ka GPS-i järgi kaardistades eelnevalt krundi. Samuti on osad mudelid varustatud murukasvu sensoriga, mis tähendab et kuival ajal niidab robot harvemini ning kiirema kasvuga aegadel tihemini. 

Mille pealt robotmuruniiduk üldse töötab ning kuidas mururobotit tankida?

Kõik tänapäevased suurtootjate robotmuruniidukid on varustatud laetavate liitium-ioon akudega. Kui aku hakkab tühjenema sõidab robotniiduk tagasi laadijasse ning jätkab vajadusel tööd siis kui aku on täis. 

Kui robotmuruniiduk iga päev ja öö niidab, siis mul ei ole aias enam mingit rahu

Tänapäevased robotmuruniidukid on väga vaiksed ning kuna nad töötavad elektriga siis on pea ainus hääl mida inimene kuuleb terade liikumisest tekkiv sumin ja sedagi vaid siis kui olla robotniiduki vahetus läheduses. Keskmine robotniiduk teeb umbes 60db, mis on võrreldav tavalise vestlusega. Samuti on kõigil robotmuruniidukitel võimalik seadistada graafik niitmise aegadega, mis tähendab et robotniiduki võib panna niitma nendeks aegadeks kui sa oled tööl või magad.